Елитният Арда започна с победа летните си контроли. Тимът от Кърджали надви втородивизионния Марица с 3:1 в среща, играна на стадиона в Момчилград.

Пловдивчани откриха резултата в шестата минута чрез Радослав Апостолов. В 23-ата Радослав Цонев изравни. След почивката паднаха още две попадения в полза на Арда, техни автори бяха Тунгара в 50-ата и Иван Коконов в 52-ата минута.

Съдия на срещата беше треньорът на кърджалийци Александър Тунчев, тъй като от съдийската комисия в Пловдив не са изпратили рефери за мача, въпреки че са уведомени предварително.

В неделя (25 юни) Арда заминава на лагер в Боровец, където ще остане до 8 юли. Предвидени са контролни срещи с ЦСКА 1948 II, Локомотив (София), Пирин и Хебър.