Третият в "Б" група Локомотив (Горна Оряховица) взе само точка при гостуването на Локомотив 2012 (Мездра) - 1:1, в срещата от 20-ия кръг.

В 23-ата минута опитният нападател Владислав Златинов откри за домакините, завършвайки добра комбинация, започната от Майкъл Тевия и преминала през Любоя Арсен, който се отчете с асистенция. Гостите бързо изравниха. В 28-ата минута Милен Желев центрира и Иван Пенев от въздуха със странична ножица вкара за 1:1.

През първата част удар на Колибали бе избит пред голлинията от защитник, а шут на Арсен отдалеч бе спасен от вратаря на горнооряховци, които също създадоха две добри възможности за отбелязване на гол чрез Симеон Мечев и Желев.

След почивката липсваха реални опасности и пред двете врати и логично двата тима прибавиха само по точка към актива си.

Двубоят ще се запомни с кошмарния дебют на тунизиеца Аймен Суда за гостите. Той влезе на смяна в резерва в 63-ата минути, но престоя на терена само 180 секунди. Първо си махна корите и бе пратен зад тъчлинията от рефера Владимир Вълов, за да си ги сложи пак, но влезе без разрешение и получи жълт картон. Минута по-късно пък бе изгонен след второ официално предупреждение заради разкарване на топката.

След равенството третият Локомотив (Горна Оряховица) има 38 точки и вече изостава със 7 от Дунав (Русе), който днес победи с 1:0 втория Поморие (40 т.). Локомотив (Мездра) остава в зоната на изпадащите със 17 точки.

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!

"Б" ГРУПА - 20 КРЪГ

12 март 2016 г . (събота), 15:30 часа
Спартак (Плевен) - Литекс II 1:2
0:1 Густаво Кулма (33), 0:2 Иван Горанов (70-дузпа), 1:2 Григор Долапчиев (75-дузпа)

Пирин (Разлог) - Созопол 1:0
1:0 Костадин Аджов (27)

Дунав (Русе) - Поморие 1:0
1:0 Мирослав Будинов (60)

Добруджа - Ботев (Гълъбово) 1:1
1:0 Владимир Айтов (12), 1:1 Реджеб Халил (65)

Локомотив (Мездра) - Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
1:0 Владислав Златинов (23), 1:1 Иван Пенев (28)