ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 се класира за осминафиналите на купата на България, след като записа труден успех с 1:0 като гост на втородивизионния Марица. Единственото попадение беше реализирано от Георги Русев в средата на второто полувреме.

В средата на първото полувреме ЦСКА 1948 беше съвсем близо до откриване на резултата, но защитникът Соломон Джеймс успя да избие топката, която вървеше към мрежата на Марица.

В 33-ата минута вратарят на домакините Илия Николов имаше ключова намеса. След удар на Аерон Зинга той плонжира, за да спре полета на топката към долния ляв ъгъл на вратата му.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Пловдивчани имаха шанс да открият в 68-ата минута Джеймс хвърли топката от тъч право в наказателното поле, където Свилен Щерев не успя да уцели вратата, след като получи подаване с гърди от Веселин Марчев.

Вратарят Николов спаси удар на Емил Виячки в 70-ата минута, а веднага след това Веселин Марчев прати топката над вратата на ЦСКА 1948, след като стреля на два метра от голлинията.

Единственото попадение в мача дойде в 72-ата минута. Георги Русев успя да пробие стабилния Илия Николов с удар от 25 метра. Друг гол до края на мача не падна и ЦСКА 1948 се класира за следващия кръг на купата на България.

Марица (Пловдив) - ЦСКА 1948 0:1
0:1 Георги Русев (72)

Марица: 86. Илия Николов, 5. Димитър Аврамов, 23. Саломон Джеймс, 29. Атанас Ташолов, 4. Мирослав Пушкаров, 24. Ифеани Дейвид, 7. Свилен Щерев,17. Валери Домовчийски, 77. Стефан Попов (46-10. Веселин Марчев), 21. Станислав Маламов, 13. Милен Танчев
Резерви: 33. Петър Начев, 22. Илиян Йорданов, 9. Георги Трифонов, 14. Емилео Макавеев, 30. Наско Христев, 19. Мартин Газиев, 70. Божидар Шехов, 15. Христиан Димитров, 10. Веселин Марчев
Треньор: Николай Димитров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Симеон Василев, 23. Емил Виячки, 87. Симон Петров, 24. Ерденис Гурища, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев (46' - 19. Рууни Ева), 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 8. Педриньо, 26. Аерон Зинга (46-20. Антонио Вутов)
Резерви: 33. Генадий Ганев , 11. Бирсент Карагарен, 21. Емил Ценов, 20. Антонио Вутов, 99. Радослав Кирилов, 6. Стив Фуртадо, 17. Никола Илиев, 91. Райън Бидунга, 19. Рууни Ева
Треньор: Николай Панайотов