Етър завърши убедително подготовката си за предстоящия сезон в „А” група. Пред повече от 1000 зрители на стадион „Ивайло” възпитаниците на Цанко Цветанов разбиха с 4:0 Видима-Раковски в мач с настроение и красиви голове. Това бе и шестата победа на "виолетовите" от общо 9 изиграни контроли по време на лятната подготовка.

Преди мача беше и официалното представяне на отбора за новия сезон. Десет са новите играчи с договори – Тихомир Трифонов, Костадин Гаджалов, Атанасов, Красен Трифонов, Четин Садула, Бето, Луис Едуардо, Жандре, Йоан Пивати и Димитър Байдаков. Все още на проби са Стефан Киков, Нери и двама пристигнали в събота французи – защитникът Тертулиен Денга и халфът Ервин Исмаил.

Цанко Цветанов заложи на очертаващия се основен състав, като само вместо Гайдаров изпробва бразилеца Нери. Останалите бяха Цанков, Гаджалов, Т. Трифонов, Атанас Атанасов, Радослав Анев, Петров, Станкев, Луис Едуардо, Садула и Кр. Трифонов.

Четин Садула, Луис Едуардо, Мартин Станкев и Бето вкараха головете за Етър, но това беше най-малкото, с което се отърваха гостите от Севлиево. Садула откри резултата в 11-ата минута, след като засече центриране от въздуха. Луис Едуардо покачи на 2:0 в 40-ата след подаване на Атанасов, а 5 по-късно Садула проби мощно и подаде на Мартин Станкев, който заби трети гол във вратата на Видима-Раковски.

Пивати, Жандре и Станкев пропуснаха нови възможности за гол, а Бето от фаул в 60-ата минута оформи крайното 4:0.

Съставът на Етър: Цанков, Нери, Гаджалов, Т. Трифонов, Атанасов, Анев, Петров, Станкев, Луис Едуардо, Садула, Кр. Трифонов (Димитров, Гайдаров, Макенджиев, Бето, Димов, Киков, Пивати, Жандре, Байдаков, Рашков, Николаев, Ангелов, Цонев)