Дербито на 23-ия кръг в Западната "Б" група между Етър и Банско завърши без победител - 1:1. В същото време лидерът "Ботев" (Враца) се наложи с класическото 3:0 в домакинството си на Чавдар (Бяла Слатина) и така увеличи преднината си на върха.

Избраниците на Сашо Ангелов поведоха в резултата още в 7-ата минута с гол на Иван Коконов. Три минути по-късно Тихомир Найденов се разписа от дузпа за 2:0. В 58-ата Ивайло Данчев пропусна да направи резултата класически. Все пак това стори Светлин Симеонов-Пинчера в 78-ата минута след груба грешка в защитата на Чавдар, оформяйки крайното 3:0 за "Ботев".

Тимът от Враца вече има 40 точки, а преследвачите Етър и Банско са с по 34. По 31 имат Чавдар (Етрополе), Спортист (Своге) и Септември (Симитли).

ЗАПАДНА "Б" ГРУПА - 23 КРЪГ

От 16 април (събота)

ЕТЪР (Велико Търново) - БАНСКО 1:1
0:1 Борислав Хазуров (2), 1:1 Тихомир Кънев (23)

"БОТЕВ" (Враца) - ЧАВДАР (Бяла Слатина) 3:0
1:0 Иван Коконов (10), 2:0 Тихомир Найденов (12-дузпа), 3:0 Светлин Симеонов (77)

ПИРИН (Гоце Делчев) - ЧАВДАР (Етрополе) 1:0
1:0 Ангел Тошев (57)

СПОРТИСТ (Своге) - "Ботев (Криводол) 3:1

МАЛЕШ (Микрево) - СЕПТЕМВРИ (Симитли) 2:2
0:1 Атанас Николов (13-дузпа), 0:2 Ивайло Лазаров (54), 1:2 Румен Сандев (59), 2:2 Лъчезар Дафков 76 червени картони: Юли Колушев (Малеш), Методи Илиев (Симитли)- 78 минута

ВИХРЕН (Сандански) - почива

Резултати по кръгове: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 89, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22

12.Ком-Миньор (Берковица) 0 0 0 0 0:0 0

*Заб.: Ком-Миньор (Берковица) се отказа от участие в първенството, БФС анулираха резултатите на отбора.