ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда и Пирин завършиха 0:0 в мач от 23-ия кръг на Efbet Лига. Домакините от Кърджали, при които отново се завърна Николай Киров, заменил Александър Тунчев, имаха много голови ситуации, но така и не успяха да спечелят. Украинският вратар на Пирин Максим Ковальов ги отчая с блестящи намеси, а на два пъти и гредите бяха негов верен помощник.

След равенството Арда остава на деветото място в класирането с 32 точки, като при победа щеше да изпревари Ботев (Пловдив) и Крумовград и да се изкачи на седмата позиция. Пирин е 14-ти с 20 т.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Домакините пропуснаха да поведат в 13-ата минута. Тогава Пламен Крачунов засече с глава центриране от корнер, но прати топката в лявата греда, след което футболист на Пирин я изчисти в нов ъглов удар. Само 60 секунди по-късно Ел Мами Тетах шутира опасно от двайсетина метра, но покрай вратата.

В 26-ата минута Арда изпусна още едно отлично положение. Иван Тилев центрира перфектно отдясно към непокрития на задната греда Тонислав Йорданов, който не успя да отбележи. Три минути по-късно Станислав Иванов подаде на Тилев, който пропусна за Йорданов, но таранът изпрати топката над напречната греда.

Малко преди почивката Пирин по чудо не поведе. Юго Комано се възползва от грешка в отбраната на Арда и отправи удар по земя, топката прелетя на сантиметри от целта в аут.

След почивката играчите на Арда се хвърлиха мощно в атака. Максим Ковальов блесна с няколко отлични намеси, а в 86-ата минута и Станислав Иванов удари греда, за да приключи срещата 0:0.

АРДА - ПИРИН 0:0

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
13  Греда! Пламен Крачунов засече с глава центрирана от Иван Тилев топка oт ъглов удар, тя се отби в лявата греда на вратата на Пирин.
26 - Иван Тилев центрира от десния фланг, Тонислав Йорданов засече с глава, топката излезе в аут.
29 - Нов пропуск на Йорданов, топката прелята покрай целта.
39 - Ел Мами Тетах отне топката от Асен Дончев на фланга, напредна и пусна остро центриране по земя в наказателното поле на гостите. Александър Дюлгеров обаче се хвърли и с шпагат изби в ъглов удар.
42  Юго Комано пропусна отлична възможност да вкара за Пирин, топката прелетя на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Арда.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
69 - Изстрел на Станислав Иванов е блокиран от играч на гостите.
76  Максим Ковальов се намеси решително след удар на Тонислав Йорданов.
84  Мощен далечен изстрел на резервата Борислав Цонев, Ковальов с нова отлична намеса, запазвайки вратата си.
86  Греда! Станислав Иванов засече центриране с глава, топката се отби в лявата греда на вратата на Пирин.
90+3 - Ковальов спаси удар и на Принц Окезие.
90+9 Край на мача.

Арда
AРДА: 1.Анатолий Господинов, 2.Густаво Каскардо , 18.Джелал Хюсеинов, 6.Пламен Крачунов, 12.Принц Окезие , 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев (81  11. Борис Тютюков), 77. Илия Юруков  (54  10.Борислав Цонев), 80. Лъчезар Котев (к), 99. Станислав Иванов
Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 32.  Христо Митев, Феликс Ебоа Ебоа
Треньор: Николай Киров

Пирин Благоевград
ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу (90  16.Мартин Георгиев), 7. Асен Дончев  (73  8.Лазар Боянов), 38. Александър Дюлгеров (к) , 6. Андрей Йорданов, 18.АрноЛузайадо (46  5.Николай Бодуров), 28. Виталийс Ягодинскис, 14. Данило Полонский (56  27.Георги Върбанов), 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов (46  25. Евгени Георгиев), 19. Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Брайън Есало, 27. Георги Върбанов, 25. Евгени Георгиев, 8. Лазар Боянов, 30. Любомир Тодоров, 16. Мартин Георгиев, 5. Николай Бодуров
Треньор: Олександър Бабич

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Мартин Великов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР