Литекс се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Отборът, който играе в Трета  лига ("В" група), победи елитния Черно море с 6:4 след дузпи. Редовното време и продълженията завърши наравно 1:1.

По ирония на съдбата големият грешник за гостите от Варна стана Михаил Венков. Футболистът, който изкара 10 години от кариерата си именно в Ловеч с екипа на Литекс. Той пропусна единствен за Черно море от бялата точка.

Преди това, в редовното време, Венков бе герой, след като вкара изравнителния гол. Защитникът се разписа с глава в 34-ата минута. Преди това, в 22-ата, домакините от Ловеч изненадващо поведоха в резултата. Методи Костов отбеляза от дузпа, отсъдена от рефера Волен Чинков за нарушение на Даниел Георгиев в наказателното поле. С двата гола се изчерпаха и положенията през първата част.

През второто полувреме двамата треньори извършиха традиционните смени, а отборите създадоха по една по-опасна атака. В двете продължения гостите имаха лек превес, но и те играха предпазливо в стремежа си да не допуснат фатален гол. Така се стигна до дузпите, в които домакините се оказаха по-точни и продължават напред.

Жребият за полуфиналите е в петък (7 април), а до момента за тази фаза се класираха Литекс и Ботев (Пловдив). Останалите четвъртфинални двойки са Локомотив (Пловдив) - Лудогорец и Верея - Дунав.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
15 - ПРЕТЕНЦИИ за дузпа за Черно море, след като Балджийски падна в наказателното поле. Реферът Чинков обаче дава знак играта да продължи
21 - ДУЗПА за Литекс, след нарушение на Даниел Георгиев в наказателното поле
22 -  ГООЛ за Литекс, голмайстор Методи Костов от дузпа. Нападателят стреля в долния десен ъгъл на вратата.
34 -
 ГООЛ за Черно море. Голмайстор Михаил Венков. Защитникът засече с глава топката във вратата
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме

78 - по-опасна атака на Черно море, Иван Коконов пада в наказателното поле, но играта продължава
88 - Центриране на Бойчев в предни позиции за Литекс, а вратарят Емил Михайлов боксира топката и изчисти
90 - 3 минути добавено време