Кариана победи с 3:0 гостуващия Трявна в мач от 17-ия кръг и запази интригата за върха в Северозападната Трета лига. Тимът от Ерден събра 40 точки и е само на една зад Литекс и Левски 2007 (Левски), които имат по 41.

Футболистите на Кариана доминираха през цялото време и пропуснаха да спечелят с по-изразителен резултат.

Десетина минути преди почивката Петър Димитров шутира от въздуха и прехвърли вратаря Мирослав Киров за 1:0. Малко след това опитният нападател на Кариана беше сменен принудително от Георги Цеков и замина за болницата, след като бе ударен с лакът в главата от Йордан Иванов. Заради болките и разбития нос Пепи Димитров напусна преждевременно терена.

В началото на второто полувреме Цветко Иванов центрира, топката прехвърли стража, удари се в гредата и спря в мрежата - 2:0. След час игра Евгени Игнатов вкара с глава за 3:0.

Лефтеров, Тодоров и Русев пропуснаха чисти положения. За цял мач гостите не застрашиха нито веднъж вратата на домакините.