Несебър се завърна в професионалния футбол с победа. "Делфините" се наложиха с 2:0 над Ботев (Враца) в среща от първия кръг на Втора лига.

През първата част единственото по-опасно положение се откри пред Карадайъ от състава на домакините, но той не успя да вкара.

След почивката двата тима бяха доста по-активни. В 55-ата минута Павел Петков нацели дясната греда на вратата, след красива комбинация включваща няколко футболисти на гостите. В 70-ата минута Николай Костов центрира от фаул, а Владислав Мирчев беше над всички и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

След попадението последва натиск на гостите, а Милен Василев нацели втора греда в срещата за Ботев. В 90-ата минута гостите от Враца останаха с 10 човека заради червен картон на Димитър Петков.

В продължението опитният Цветомир Цонков също вкара, засичайки центриране от фаул за крайното 2:0.