На 24 септември (четвъртък) от 11:00 часа в зала 8 на Националния стадион "Васил Левски" (сектор "В" в ляво), ще се проведе жребий за предварителния кръг за турнира купа БЪлгария "Форд Мото Пфое", информираха от ПФЛ. Срещите от тази фаза ще се играят на 30 септември.

Регламент
* В този кръг участват четирите класирани отбора от аматьорския футбол и четири от 32-та отбора от двете "Б" групи, определени чрез жребий.

* Осемте отбора чрез пълен жребий се разпределят в четири двойки.

* Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно и също ниво домакинството се определя чрез жребий.

* Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.

* Четирите победителя продължават в следващия кръг.