Дунав и Арда завършиха 0:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Двубоят беше официален дебют за новия треньор на тима от Кърджали Николай Киров.

Русенци със сигурност са доволни от спечелената точка, като се има предвид изключително тежкото финансово положение в клуба. Както е известно, играчите на Дунав чакат по няколко месечни заплати. Въпреки кризата, избраниците на Людмил Киров стиснаха зъби и излязоха на терена, спечелвайки точката.

Още в началните минути вратарят на Арда Николай Банков пострада. Главата му беше спукана с коляно от противник, което наложи превързването й. Банков все пак устиска до 58-ата минута, когато беше заменен от Иван Караджов, който на свой ред беше на пейката с травма в коляното.

Головите положения бяха малко, а в края Арда беше близо до победата. Резервата Ахмед Осман отбеляза, но попадението беше отменено заради засада. В 91-ата минута Спас Делев проби отдясно и центрира в наказателното поле към Радослав Василев, но Благой Макенджиев излезе и улови - 0:0.

ДУНАВ - АРДА 0:0

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
26  Дунав беше близо до откриване на резултата. Ивайло Лазаров изпълни фаул от дистанция, топката прелетя на сантиметри покрай вратата на гостите, пазена от Николай Банков.
45 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
58  Принудителна смяна за Арда. Контузеният вратар Николай Банков отстъпва място на Иван Караджов.
68  Отлична намеса на Караджов. Стражът на Арда спаси с вещина опасен удар на Юлиан Ненов.
85  Ахмед Осман вкара за Арда, но попадението не беше зачетено заради засада.
90+4 - Край на мача. Дунав и Арда завършиха 0:0.

Dunav Ruse
ДУНАВ: 21.Благой Макенджиев, 11.Диян Димов, 22.Михаил Милчев, 5.Любен Николов, 4.Петко Цанков, 18.Александър Исаевски, 7.Ивайло Лазаров, 10.Фернандо Кавалканте , 8.Свилен Щерев (70  16.Дуде Ндонгала), 94.Юлиан Ненов (79  45.Григор Долапчиев), 99.Стефан Христов
Резерви: Винченцо Ангелов, Григор Долапчиев, Дуде Ндонгала, Митко Русанов, Симеон Иванов, Димитър Тодоров, Константин Митев.
Треньор: Людмил Киров

АРДА: 91.Николай Банков (58  Иван Караджов), 21.Мартин Костадинов  (58  22.Атанас Кръстев ), 25.Матеус Леони , 4.Милен Стоев, 71.Пламен Крумов, 27.Емил Мартинов , 17.Иван Коконов (83  17.Александър Георгиев), 19.Румен Руменов (82  8.Румян Ховсепян), 98.Светослав Ковачев (69  10.Ахмед Осман), 7.Спас Делев, 99.Радослав Василев
Резерви: Иван Караджов, Александър Георгиев, Атанас Кръстев, Лукас Уилиан, Емирджан Юсуф Сюлейман, Румян Ховсепян, Ахмед Осман.
Треньор: Николай Киров

Русе, Градски стадион
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация