Юношите старша възраст (набор 1991) на Левски победиха като гост вечния си съперник ЦСКА с 2:1. Двубоят бе от градското първенство и за пореден път имаше скандали.

Възпитаниците на треньора Веселин Сърбаков стояха по-добре на терена и заслужено се поздравиха с успеха. В 10-ата минута Георги Веселинов откри резултата след центриране на Иван Стоянов.

През втората част ЦСКА започна много напористо и халфът Томи Костадинов като по чуди се размина с гола. Малко по-късно Благой Пасков беше фаулиран в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа. Това съвсем изнерви "червените" и не след дълго те допуснаха втори гол.

2:0 направи Мишел Георгиев в 65-ата минута, който се разписа след пробив и центриране от дясно на Георги Веселинов. До края "армейците" успяха да стигнат само до почетно попадение.

Срещата на комплекс "Червено знаме" изгледаха легенди като Георги Велинов, Георги Димитров-Джеки, Павел Панов и други. /БЛИЦ