Бившият нападател на Левски Валери Божинов се завърна с победа в българския футбол с екипа на столичния Септември при победата с 3:2 след обрат над дубъла на ЦСКА 1948 в двубой от Втора лига, който бе и официален дебют за старши треньора на септемврийци Славко Матич.

Двубоят бе първи за 36-годишния нападател от месец август, когато напусна Левски.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Мартин Ачков (24), но още до почивката "червените" направиха пълен обрат. В 32-ата Стоян Стоичков възстанови равенството, а в 43-ата Стелиян Добрев се разписа от дузпа. През втората част играчите на Славко Матич се възползваха от численото си преимущество на терена и стигнаха до успеха.

Атанас Кабов реализира 11-метров наказателен удар в 66-ата, а 10 минути преди края на редовното време Марио Илиевски донесе трите точки на своя тим.

Септември вече има 39 точки и заема пета позиция, докато вторият тим на "червените" остана на 17-то място с актив от 19 точки.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 3:2 ЦСКА 1948 ІІ
1:0 Мартин Ачков (24), 1:1 Стоян Стоичков (32), 1:2 Стелиян Добрев (43 дузпа), 2:2 Атанас Кабов (66 дузпа), 3:2 Марио Илиевски (80)