Шотландски и канадски инвестиционни фондове проявяват интерес към Берое. Вече вървят преговори с първите. Те са влезли в контакт с настоящия собственик на старозагорския клуб Ернан Банато.
Представители на канадския фонд пък са провели срещи с кмета на Стара Загора Живко Тодоров. Пречка обаче се явява неясната сума на задълженията на старозагорци към институции и контрагенти.
Канадците са предоставили уверения, че са готови с много краен вариант – фалит, нов клуб и старт от окръжните групи. Това обаче едва ли ще бъде приет добре от обществеността в Стара Загора. Даже се очаква всички в града да реагират повече от негативно.