Монтана победи с 2:1 Марица (Пловдив) за първия си успех в първенството на Втора лига. В мач от третия кръг избраниците на Явор Вълчинов стигнаха до трите точки след голове на бившите играчи на Локомотив (София) Даниел Васев и Александър Манолов.

Двубоят се игра на стадион "Кипровец" в Чипровци. Монтанци домакинстват там заради ремонта на стадион "Огоста".

В началните минути играчите на Вълчинов доминираха. Първото попадение падна малко преди почивката. В 40-ата минута Дани Васев отбеляза майсторски, пращайки топката неспасяемо в мрежата на Марица. Именно бившият футболист на Локомотив (София) и Ботев (Враца) бе сред най-активните на терена в срещата.

В 50-ата Александър Манолов удвои и успокои домакините. До края Марица имаше сили само за почетен гол. Вкара го Димитър Юруков в 59-ата минута.