Добра новина зарадва треньорския тандем в Литекс Петко Петков – Ферарио Спасов. Лекарите ще вдигнат на крака бразилеца Дока Мадурейра и той ще бъде готов за реванша с Дебрецен. Ловчанлии посрещат унгарците в четвъртък от 20,30 часа в плейоф реванш в Лига Европа. “Оранжевите” загубиха първата среща с 0:2, а бразилецът пропусна четири мача на тима в Европа. Дока се контузи в първия мач срещу Рудар от Втория предварителен кръг на Шампионската лига и от тогава не е играл. Шефовете го изпратиха на лечение в клиника в Германия. Според треньорите бразилецът ще може да изкара поне едно полувреме срещу Дебрецен. В състава се връща и защитникът Николай Бодуров, който пропусна гостуването в Унгария./БЛИЦ