ЦСКА разнищи Нефтохимик и записа домакинска победа с 5:1 в мач от 3 кръг на Първа лига. На трибуните на „Българска армия“ беше един от главните акционери на „червените“ Христо Стоичков, който пристигна от САЩ. С два гола за домакините се отличи Диого Виана, а гостите не успяха да се разпишат, тъй като попадението във вратата на Георги Китанов беше автогол.

ЦСКА започна вихрено и в петата минута вече имаше два гола аванс. Двете попадения бяха идентични. В третата минута Борис Галчев центрира отляво от фаул и сложи топката на главата на Преслав Йорданов, който откри резултата. Две минути по-късно Галчев почти от същата позиция отново центрира от пряк свободен удар и този път на далечната греда Арсенио Нунеш подложи крак и прати топката в мрежата.

Четвърт час по-късно ситуацията за гостите стана още по-сложна. В рамките на две минути Диого Виана се разписа два пъти. Първо прати топката зад гърба на Стоян Колев с мощен изстрел под напречната греда, а след това с диагонален удар вкара в долния десен ъгъл. Малко преди края на първото полувреме Борис Галчев удари греда.

В началото на втората част Александър Дюлгеров прати топката в собствената си врата след неразбирателство с Китанов и така преднината на ЦСКА беше намалена. В 62-ата минута отново гредата спаси Нефтохимик. Стоян Колев изби в левия страничен стълб на вратата си опасен удар на резервата Самир Аясс. Девет минути преди края преднината на „червените“ от четири попадения. Божидар Чорбаджийски беше точен с глава след центриране на Аясс.

Така ЦСКА събра актив от шест точки и излезе на трето място в класирането, на един пункт зад лидерите Черно море и Дунав. Берое също е с шест точки, но с по-лоша голова разлика и мач по-малко. Нефтохимик е на предпоследната 14-а позиция с една точка. В следващия си мач „червените“ гостуват на Пирин, а „шейховете“ приемат Берое.

ЦСКА – Нефтохимик 5:1
1:0 Преслав Йорданов (3), 2:0 Арсенио Нунеш (5), 3:0 Диого Виана (19), 4:0 Диого Виана (21), 4:1 Александър Дюлгеров (53-автогол), 5:1 Божидар Чорбаджийски (81)

Резултат с изображение за цска софияЦСКА: 12.Георги Китанов, 3.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски, 23.Александър Дюлгеров, 2.Стойчо Атанасов jalt.jpg, 10.Арсенио Нунеш , 15.Кристиан Малинов, 8.Борис Галчев (smqna.jpg69-21.Иван Минчев), 20.Станислав Маламов (smqna.jpg56-14.Самир Аясс), 7.Диого Виана , 9.Преслав Йорданов (smqna.jpg46-73.Милчо Ангелов)
Резерви: 30.Александър Конов, 24.Лазар Марин, 21.Иван Минчев, 13.Йордан Йорданов, 19.Кирил Десподов, 73.Милчо Ангелов, 14.Самир Аясс
Треньор: Христо Янев

Нефтохимик: 12.Стоян Колев, 16.Боян Георгиевски, 20.Яни Пехливанов jalt.jpg, 26.Виктор Хомей, 6.Марко Ранджелович jalt.jpg, 22.Емануил Манев, 32.Любомир Божинов, 19.Михаел Орачев (smqna.jpg28-11.Атанас Чипилов), 7.Иван Вълчанов (smqna.jpg66-10.Александър Александров), 8.Николай Дюлгеров jalt.jpg, 15.Живко Петков (smqna.jpg55-24.Костадин Хазуров)
Резерви: 1.Янко Георгиев, 2.Костадин Велков, 25.Ангел Грънчов, 23.Марио Рашич, 10.Александър Александров, 11.Атанас Чипилов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Димчо Ненов

София, „Българска армия“
Съдия: Александър Доровски

Всичко за Първа лига - ТУК
ТВ програма на Първа професионална лига

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
3 - ГОООЛ! ЦСКА открива резултата. Преслав Йорданов е точен с глава след центриране на Борис Галчев от фаул отляво
5 -  ГОООЛ! Втори гол за "червените". Арсенио Нунеш с крак засече центриране на Галчен от фаул отляво.
12 - Любомир Божинов от фаул пред наказателното поле стреля над вратата на ЦСКА
19 -  ГОООЛ! Трето попадение за домакините. Диого Виана се разписа с мощен удар от наказателното поле, пращайки топката под гредата на Стоян Колев. Кълбото се озова в него след неубедително изчистване след корнер
21 -  ГООЛ! ЦСКА вкара четвърти гол, Диого Виана се разписа за втори път. Този път с диагонален удар по земя
41 - ГРЕДА! Борис Галчев стреля отляво от фаул, но топката се отби от гредата

53 -  АВТОГОЛ! Александър Дюлгеров прати топката във вратата на отбора си след неразбирателство с вратаря Георги Китанов. Така Нефтохимик вече изостава с три гола в резултата.
62 - ГРЕДА! Стоян Колев изби топката в левия страничен стълб на вратата си след удар на Самир Аясс
70 - Опасен удар на Антон Недялков извън наказателното поле минава встрани от вратата на Нефтохимик
81 -  ГООЛ! Пети гол за ЦСКА. Божидар Чорбаджийски се разписа с глава след центриране на Самир Аясс, което беше предшествано от разбъркване пред вратата на Нефтохимик