Българският халф Велизар Димитров реализира едно от попаденията при победата на украинския Металург (Донецк) над испанския Марбея с 4:0 в контрола. Вили вкара последния гол, а преди него се разписаха Годин, Иванко и Генрих Мхитарян.

Двубоят се игра в две полувремена от по 35 минути, като българите Велизар Димитров и Чавдар Янков бяха част от втория състав, който пусна треньора Николай Костов.

Чавдар Янков се отчете с асистенция при попадението на Мхитарян за 3:0. След грешка при изнасянето на топката на испанците, играч на Металург пресече подаване, обърна към Велизар вдясно, българинът влезе в наказателното поле и с диагонален удар оформи крайното 4:0.

Следващата контрола на украинския тим е на 17 февруари (сряда) срещу шведския Малмьо./БЛИЦ