Доскорошният играч на ЦСКА Велизар Димитров отбеляза попадение на украинския гранд Шахтьор (Донецк). В полуфинал за купата на страната Металург (Донецк) победи с 2:1 и се класира за финала. Първото попадение бе дело на Муса Мгуни още в 6-ата минута. Вили покачи на 2:0 само три минути след това.

В 28-ата минута Вили имаше нов шанс да реализира, но след удар топката излезе в аут. Другият българин в състава - Чавдар Янков, започна като титуляр, но в 75-ата минута бе изгонен след втори жълт и съответно червен картон.

Гостите от Шахтьор стигнаха до почетното попадение в последната 90-а минута след гол на бразилеца Фернандиньо. Той реализира дузпа за игра с ръка на Чечер в наказателното поле.

На финала Металург ще срещне Таврия (Симферопол), който елиминира Волин Лутск след победа с 2:1./БЛИЦ