Бившият халф на ЦСКА Велизар Димитров вкара два гола за разгромната победа с 5:0 на Металург Донецк у дома срещу Оболон Киев в среща от последния 30 кръг на украинското футболно първенство. Българският национал, който изигра пълни 90 минути, се разписа в 8-ата минута от дузпа за 2:0 и в 72-ата за 4:0. Другият български национал в състава от Донецк - Чавдар Янков, игра през първото полувреме, когато получи жълт картон. Един гол за Металург вкара и бившият футболист на Левски - Зе Соарес.

Останалите две попадения за победителите бяха дело на Мгуни и Танас. Металург Донецк завърши на осмо място в крайното класиране с актив от 40 точки. Металург чака финала за купата на страната срещу Таврия Симферопол, за да се надява на участие в евротурнирите. Шампионът Шахтьор Донецк завърши със 77 точки./БЛИЦ

Ворскла Полтава – Днепър 1:1

Крайно класиране в Украйна: 1.Шахтьор Донецк 77 точки (шампион), 2.Динамо Киев 71 (ШЛ, предварителен кръг), 3.Металист Харков 62 (Лига Европа), 4.Днепър 54 (Лига Европа), 5.Карпати Лвов 50 (Лига Европа), 6.Таврия 45, 7.Арсенал Киев 42, 8.Металург Донецк 40 и др.