Българският халф Велизар Димитров продължава с успешното си представяне в първенството на Украйна. Бившият полузащитник на ЦСКА наниза 2 гола при победата на Металург (Донецк) с 4:0 срещу Иличeвeц в мач от 24-ия кръг на шампионата.

Металург поведе в резултата в 41-ата минута, когато Вили подаде към бившия играч на Левски Зе Соарес, който след това центрира в наказателното поле на домакините, където топката срещна ръката на Самусьовас и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Велизар Димитров.

В 68-ата минута при бърза контраатака Михтарян изведе Танаса сам срещу вратаря на домакините и футболистът на Металург направи 2:0. В 82-ата минута Кингсли подаде към Михтарян, който излезе сам срещу Романенко и се разписа за 0:3.

Велизар Димитров отбеляза своето второ попадение в срещата в 84-ата минута, когато Годин подаде към бившия футболист на ЦСКА и той от 10 метра простреля Романенко за крайното 0:4.

В 86-та минута Велизар Димитров бе заменен, а Чавдар Янков изигра пълни 90 минути за Металург Донецк.
Въпреки убедителната победа Металург Донецк остава на седмо място във временното класиране с актив от 35 точки./БЛИЦ

Таврия – Зоря 0:1

Класиране след 24 кръг: 1.Динамо Киев 59, 2.Шахтьор 59, 3.Металист Харков 46, 4.Днепър 43, 5.Карпати Лвов 42, 6.Таврия 37, 6.Металург Донецк 35