Верея приема Пирин в мач-реванш от елиминационния плейоф за Лига Европа. Първата среща завърши при резултат 1:1, а победителя ще се изправи срещу Ботев (Пловдив). Tогава ще бъде определен отборът, заемащ седмото място в Първа лига. Той ще играе срещу третия или четвъртия за квота за Лига Европа.

Верея елиминира Пирин и се класира напред в борбата за участие в Лига Европа. Старозагорци надделяха с 1:0 в реванша у дома и с общ резултат 2:1 елиминираха "орлетата". В следващата фаза Верея ще се изправи срещу Ботев. Двубоят ще определи отборът, заемащ седмото място в Първа лига. Той ще играе срещу третия или четвъртия за квота за Лига Европа.

Пирин опита начален натиск, с който да вкара гол, а Верея действаше спокойно и на контраатаки. Играчите на Александър Томаш нанесоха своя удар в решителен момент - края на първото полувреме. Тогава Васил Калоянов получи топката в наказателното поле, обърна глезена и прати кълбото неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

През втората част усилията на Пирин не стигнаха за изравнително попадение, което да прати мача в продължения.

Така Верея въпреки проблемите от финансово естество и напрежението през седмицата, успя да се представи на ниво и да продължи напред.

16- Костов отвръща с опасен удар, който е избит от Пламен Колев
44- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Васил Калоянов получи пас от Керкар и вкара страхотен гол с обръщане на глезен за 1:0!
45- Край на първото полувреме!
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
50- Костов излиза сам срещу вратаря, но ударът му е избит. Топката стига до Даниел Младенов, който с прехвърлящ удар я насочва към мрежата, но Ангелов чисти от голлинията
77- Рос Дженкинс стреля от удобна позиция, но над вратата
90+4- Край на мача!

ВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 4.Селим Бен Джемия, 71.Иван Бандаловски, 20.Венцислав Бенгюзов (90-33.Мирослав Енчев), 89.Самуел Инкоом, 26.Селим Керкар (79-21.Здравко Илиев), 32.Васил Калоянов, 25.Георги Ангелов, 10.Елиаш, 8.Осман Балде, 14.Георги Андонов
Резерви: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев, 33.Мирослав Енчев, 5.Илия Мунин, 15.Костадин Слаев, 17.Валери Домовчийски, 18.Янислав Иванов
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за фк пиринПирин: 22.Благой Макенджиев, 18.Юлиан Попев, 14.Стилиян Николов, 3.Румен Сандев, 21.Александър Башлиев, 24.Антон Костадинов, 27.Костадин Ничев(62-8.Иван Цветков), 7.Тони Тасев(75-15.Димитър Благов), 19.Станислав Костов, 11.Даниел Младенов, 9.Рос Дженкинс
Резерви: 76.Красимир Костов, 2.Димитър Митев, 6.Кирил Грозданов, 30.Тодор Траянов, 15.Димитър Благов, 23.Васил Божинов, 8.Иван Цветков
Треньор: Милен Радуканов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация