Верея спечели домакинството си на Дунав (Русе) с 1:0 след скандален гол. Той падна още в 41-ата секунда и негов автор стана Амаду Сукуна. Топката беше върната слабо към Станислав Антонов, стражът на гостите се опита да я изрита напред, но я прати право в тялото на Сукуна, след което тя се запъти към опразнената врата, а нападателят на старозагорци я изрита зад голлинията. Таранът игра с ръка при ситауцията, но непозволените му действия останаха незабелязани за съдията Валентин Железов. Така Станислав Антонов направи кошмарен дебют в Първа лига. 30-годишният резервен вратар на Дунав получи шанс днес, след като на Мартин Луков беше дадена почивка.

Скандалният гол на Сукуна стигна на Верея да запише втора победа в последните си три шампионатни срещи. Тимът на Александър Томаш събра актив от 18 точки и се изравни с Ботев (Пловдив). Верея е шести във временното класиране, а Дунав остава четвърти с 22.

След ранното попадение домакините доминираха, като Сукуна направи пропуск, след като се озова очи в очи срещу Антонов, а Момчил Цветанов също не успя да се възползва от добра ситуация пред вратата на русенци.

В 41-ата минута положението за Дунав се усложни. Михаил Милчев фаулира Педро Еуженио край тъчлинията, което му донесе втори жълт картон и се наложи да поеме към съблекалнята.

През второто полувреме избраниците на Томаш изцяло контролираха играта, а пропуски от отлични ситуации направиха Сукуна и Васил Калоянов. Чак в 85-ата минута "драконите" погледнаха към вратата на скучаещия Иван Караджов, който обаче не допусна изненада след удар на Самир Аясс.

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

ВЕРЕЯ - ДУНАВ 1:0
1:0 Амаду Сукуна (1)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
ГОООЛ! 1:0 за Верея! Домакините откриха резултата още в 41-ата секунда. Топката беше върната слабо към Станислав Антонов, вратарят на Дунав се опита да я изрита напред, но я прати право в тялото на Сукуна и топката влезе във вратата. Нападателят на Верея игра с ръка, но това остана незабелязано за съдията Валентин Железов.
19 - Добра възможност за Дунав. Антон Огнянов получи топката вляво в наказателното поле на Верея и стреля към далечния ъгъл, но покрай гредата.
36 - ОПАСНО! Сукуна беше изведен очи в очи срещу Станислав Антонов, но не успя да го преодолее.
41  ЧЕРВЕН КАРТОН! Дунав остава с човек по-малко. Михаил Милчев фаулира Педро Еуженио и е изгонен за втори жълт картон.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
62 - ГРЕДА! Силен изстрел на Сукуна от далечно разстояние, Антонов с малка помощ от гредата обаче успява да отрази.
74 - ОПАСНО! Голям пропуск на домакините. Васил Калоянов получи чидесен пас от Елиаш, но от няколко метра стреля над вратата.
85 - Удар на Самир Аясс, топката преминава покрай целта.