Верея най-накрая прекъсна ужасяващата серия без победа в Първа лига. Старозагорци се наложиха с 1:0 като домакин на Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 13-ия кръг, като това е първи успех за тима на Александър Томаш след близо 2 месеца.

Единственият гол в днешния мач падна в последната минута на първото полувреме и бе дело на бившия футболист на ЦСКА Момчил Цветанов. Малко преди попадението домакините останаха с човек по-малко, след като Балде си изпроси набързо два жълти картона.

"Железничарите" бяха по-активният отбор в началните минути, но така и не съумяха да реализират чисто голово положение пред вратата на Караджов.

В следващите минути играчите на двата тима предложиха скучна продукция, като интересните ситуации липсваха.

В 39-ата минута се стигна до първата такава за първото полувреме. Балде от Верея получи втори жълт картон за грубо нарушение и напусна терена преждевременно.

Точно, когато всички си мислеха, че двата отбора ще се оттеглят на почивка при нулево равенство, Момчил Цветанов реализира за старозагорци. Бившият играч на ЦСКА засече центриране на Сукуна, топката срещна десния стълб на Банко и премина гол линията, въпреки опита на стража да спаси.

След почивката срещата стана далеч по-интересна. В 49-ата минута Георги Андонов можеше да удвои за Верея, но след изпълнение на пряк свободен, топката мина на сантиметри от левия стълб на Банков. В 56-ата минута Кифуети беше близо до изравнителен гол, но пропусна да се разпише сам срещу Караджов.

В 65-ата минута Георги Андонов изведе Сукуна, който изскочи в наказателното поле на "черно-белите" и отправи силен диагонален удар, но кълбото мина встрани от вратата.

До края Локомотив опита да стигне до изравнителен гол, но такъв така и не падна и Верея се поздрави с 3-те точки. След последния съдийски сигнал Илия Мунин и Матиас Курьор влязоха във физическа саморазправа и получиха червени картони.

След този успех Верея има актив от 15 точки на 9-ото място, докато Локомотив е 12-а позиция с 11 пункта.

ВЕРЕЯ - ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 1:0
1:0 Цветанов (45)

Срещата по минути:
8 - Керчев засече с глава центриране на Курьор, но Караджов боксира.
10 - Сукуна шутира, но Банков спасява.
15 - Кифуети беше изведен в наказателното поле, направи опит да стреля, но до него бе Здравко Илиев и защитникът се справи с положението.
39 - Балде получи втори жълт картон и остави Верея с човек по-малко.
45 -  ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Цветанов засече центриране на Сукуна и след голяма доза късмет топката влезе във вратата на Банков.
45 + 1 - Край на първата част!
--------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
49 - Георги Андонов стреля от пряк свободен удар, но топката минава на сантиметри от левия стълб на Банков.
56 - Кифуети бе изведен много добре сам срещу Караджов, играчът на Локо стреля, но вратарят се намеси стабилно.
64 - Сукуна бе намерен много добре, напредна и отправи силен удар по земя, но топката мина покрай дясната греда.
80 - Натиск на гостите, който обаче не води до опасности пред вратата на Караджов.
90+3 - Край на мача! След последния съдийски сигнал Илия Мунин и Матиас Курьор влязоха във физическа саморазправа и получиха червени картони.

Резултат с изображение за фк вереяВерея: 12. Караджов (к), 21. Здравко Илиев, 6. Хасани, 5. МунинЧервен картон, 15. Слаев, 25. Г. Ангелов, 8. БалдеВтори жълт картон и съответно червен, 7. Цветанов  (65 - Еуженио), 14. Г. Андонов (80 - Eлиаш), 11. Ил. Йорданов, 9. Сукуна (87- Костов)
Резерви: 1. Пл. Колев, 3. Зафиров, 26. Керкар, 10. Елиаш, 77. Педро Еуженио, 32. Калоянов, 39. Методи Костов
Tреньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за локомотив горна оряховицаЛокомотив: 91. Банков, 8. Желев, 5. Кавдански, 37. Керчев, 6. Фиданин (к), 24. Ндонг, 27. Джоман jalt.jpg (68 - Мечев), 14. Кифуети, 88. Й. Апостолов (46 - Генков), 28. Бен Отман (83 - Атанасов), 19. Курьор Червен картон
Резерви: 1. Кунчев, 4. Н. Христов, 33. Цонков, 30. Д. Атанасов, 7. Мечев, 18. Генков, 9. Кънев
Tреньор: Иван Колев

Жълти картони: Балде (Верея); Джоман (Локомотив)

Червени картон: Балде, Мунин (Верея); Курьор (Локомотив)