Втородивизионният Верея победи с 2:1 казахстанския Жетису в последната си четвърта контрола от подготвителния лагер в турския курорт Анталия, съобщиха от клуба.

Още в първата минута на срещата старозагорци можеха да открият резултата, но ударът на Денис Пидев от 35 метра срещна гредата. В 12-та минута Верея откри резултата. След центриране от корнер на Иван Винков играещият треньор Живко Желев се разписа за 1:0.

В 35-та минута Ангел Костов се възползва от подаване на Джунейт Али и с техничен удар прехвърли вратаря на Жетису за 2:0. След почивката Венци Иванов и Костов пропуснаха от чисти позиции да показат резултата.

Жетису върна едно попадение в 71-та минута, но за повече просто нямаше време. Това беше последната проверка на Верея по време на лагера в Турция. В събота отборът лети от Анталия за Истанбул в 16,20 часа, след което с автобус ще се придвижи до Стара Загора.