Абсолютният дебютант в родния елит Верея продължава отличното си представяне в Първа лига. Воденият от Александър Томаш отбор успя да победи и Ботев (Пловдив), надделявайки с 1:0 в последния мач от 4 кръг на шампионата. В герой за Верея се превърна Методи Костов, който в 20-ата минута отбеляза единственото попадение в срещата, оказало се и победно.

С прибавените три точки Верея събра 7 в актива си и се изравни в класирането с четвъртия ЦСКА. Както е известно, скромният тим от Стара Загора се справи и с "червените", побеждавайки също с 1:0. И тогава, както и тази вечер, на трибуните на стадион "Берое" беше Димитър Бербатов. Бившият голмайстор на Манчестър Юнайтед се оказа кадемлия за приятелите си Томаш, Константин Мирчев и Тодор Кючуков, които до момента водят повече от успешно Верея в родния елит.

В 20-ата минута Методи Костов откри головата си сметка в Първа лига, откривайки резултата. Амаду Сукуна подаде на Илиян Йорданов вляво в наказателното поле на Ботев, откъдето той пусна към нападателя Костов, който направи точна добавка, опъвайки мрежата на Георги Георгиев за 1:0.

След получения гол играчите на Ботев се активизираха, а пропуските пред вратата на Пламен Колев се заредиха един след друг. Мерникът обаче изневери на бразилците Жоао Пауло и Фелипе Бризола, а с гола се разминаха още Тодор Неделев и Иван Стоянов. За разлика от домакинството на Славия преди седмица, когато "канарчетата" спечелиха с 3:2, тази вечер срещу Верея избраниците на Николай Костов демонстрираха старата си слабост - да не съумяват да вкарат на противника. Заслуга за това имат и домакините, които Томаш беше подредил отлично. През втората част отбраната на Верея почти не се пропукваше и "жълто-черните" дори не успяха да създадат реална голова опасност. Негативният за Ботев развой на мача в Стара Загора не се промени дори и след извършените от Костов три смени. Включването на Даниел Кутев, Серкан Юсеин и Наско Милев не даде резултата и "канарчетата" продължиха отчайващата си серия като гост - вече 9 месеца без победа навън.

"Жълто-черните" остават с 4 точки в актива и заемат десетото място във временното класиране.

Всичко за Първа лига - ТУК

ТВ програма на Първа професионална лига

ВЕРЕЯ - БОТЕВ 1:0
1:0 Методи Костов (20)

Срещата по минути:
20 -  ГОООЛ! 1:0 за Верея! Нападателят Методи Костов открива головата си сметка в родния елит. Амаду Сукуна подаде на Илиян Йорданов вляво в наказателното поле на Ботев, откъдето той пусна към Костов, който направи точна добавка, опъвайки мрежата на Георги Георгиев.
25 - Неделев и Жоао Пауло изиграха заучено един фаул, бразилецът стреля, но Пламен Колев изби.
40 - Удар на Жоао Пауло, Пламен Колев е на мястото си и избива топката.
42 - Мощен изстрел на Фелипе Бризола от далечна дистанция свари неподготвен вратаря на Верея, който не успя да улови, но в крайна сметка имаше късмет и топката излезе в корнер.
45 - Край на първото полувреме.
----------------
55 - Сукуна нахлу в наказателното поле отдясно и падна след единоборство с Костадин Стоянов. Реферът е безмълвен.
56 - Удар на Жоао Пауло преминава покрай дясната греда на вратата на Верея.
72 - Стенио подари топката на Сукуна, но за късмет на гостите Радослав Терзиев блокира удара на нападателя на Верея и предотврати гол.