Царско село победи Литекс с 1:0 като гост в мач от 18 кръг във Втора лига. Това бе дебют за Веселин Великов начело на Царско село, след като през зимата замени Никола Спасов. Единственото попадение реализира Светослав Диков още в 4-ата минута. Преди това, още в 9-ата секунда, Божидар Кацаров от Царско село разтресе десния стълб с мощен шут от 20-ина метра.

В 4-ата минута след центриране отляво Диков се пребори съд защитника на Литекс Пламен Николов и реализира за 1:0. В 29-ата минута домакините от Ловеч имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдията Георги Гинчев.

Победата изравни Царско село на върха с Ботев Враца, който също има 38 точки. Третият Локомотив София е с 35.

ВТОРА ЛИГА - СЕЗОН 2017/2018

Пълната програма на Втора лига

ВТОРА ЛИГА, 18 КРЪГ
24 февруари 2018 г. (събота), 14:00 ч.
Струмска слава - Локомотив (Горна Оряховица) 0:0

Несебър - Ботев (Гълъбово) 1:5
0:1 Иван Цачев (2), 0:2 Иван Винков (24), 0:3 Реджеп Халил (30), 0:4 Реджеп Халил (34), 0:5 Иван Винков (64), 1:5 Валентин Йосков (86)

Нефтохимик - Ботев (Враца) 0:2
0:1 Иван Колев (22), 0:2 Иван Колев (68)

Локомотив (София) - Оборище (Панагюрище) 1:0