Ветераните на Черноморец се класираха на финал, след като отстраниха Шумен с общ резултат 4:0. На реванша днес “акулите” биха с 1:0 с гол на Илия Груев. Преди седмица на собствен терен в Бургас Черноморец спечели с 3:0. На финала “акулите” ще играят срещу “Левски”.

Шуменци можеха да открият резултата в 7-ата минута. Красен Кръстев бе оставен непокрит пред вратата на Черноморец, но ударът му мина над напречната греда. В 38-ата минута Петър Хубчев центрира на главата на Илия Груев, който отбеляза за 1:0.

През втората част инициативата отново бе за Черноморец. В 45-ата минута Велиян Парушев отправи страхотен удар от воле, но топката премина над гредата. Две минути преди края на двубоя Петър Хубчев игра с ръка на границата на наказателното поле и реферът Сашо Ангелов от Търговище отсъди пряк свободен удар за Шумен. Курдов застана зад топката, но ударът му срещна стената.

Черноморец: Тихомир Тодоров, Малин Орачев, Петър Хубчев, Нено Ненов, Павел Георгиев, Владо Вълчев, Милен Минчев, Лазар Тонозлиев, Васил Банов, Велиян Парушев, Илия Груев (Йоско Орлинов)