Черно море победи с 3:2 Дунав в първи мач от 13 кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна, а над всички бе неостаряващият Георги Илиев. Капитанът на домакините заби два гола в своя мач номер 300 за "моряците", а един добави Мирослав Енчев. За гостите от Русе се разписа Исмаил Иса, а автогол си отбеляза Илиас Хасани.

Срещата започна изненадващо и още във третата минута Дунав поведе в резултата. Защитникът на Черно море Илиас Хасани засече центриране от фланга в собствената си врата и гостите ликуваха.

Последва мощен натиск на тима на Илиан Илиев и до почивката резултатът бе обърнат. В 10-ата минута Минчев получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, но удари гредата. Георги Илиев обаче беше добре пласиран и я вкара във вратата с удар отблизо в своя мач номер 300 за "моряците" - 1:1.

В 32-ата минута Мартин Минчев опита да прехвърли вратаря на Дунав от малък ъгъл, Димитров изби, но топката попадна у Мирослав Енчев, който вкара за пълния обрат - 2:1.

В 77-ата минута Дунав изненадващо стигна до изравняване. Исмаил Иса получи топката на няколко метра от вратата от Ахмедов и успя да я прати във вратата над Макенджиев, но само след 5 минути отново Георги Илиев бе точен и донесе победата на Черно море. Ветеранът вкара фамозен гол от пряк свободен удар.

С победата Черно море събра 18 точки и влезе в първата шестица. Дунав пък е на 12-о място с 11 точки.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 3:2
0:1 Илиас Хасани (3' а.г.), 1:1 Георги Илиев (10'), 2:1 Мирослав Енчев (32'), 2:2 Исмаил Иса (77), 3:2 Георги Илиев (82)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  ГОООЛ за Дунав! Защитникът на Черно море Илиас Хасани засече центриране от фланга в собствената си врата.
6' Първа добра атака за домакините, Панайотов центрира към Радослав Василев, но ударът му с глава е отбит от вратаря.
10'  ГОООЛ за Черно море! Минчев получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, но удари гредата. Георги Илиев обаче беше добре пласиран и я вкара във вратата с удар отблизо в своя мач номер 300 за "моряците".
30' Липса на интересни моменти и пред двамата вратари. Няколко засади спряха атаки на двата тима.
32'  ГОООЛ за Черно море! Мартин Минчев опита да прехвърли вратаря на Дунав от малък ъгъл, Димитров изби, но топката попадна у Мирослав Енчев, който вкара за обрата с 2:1.
45' Край на полувремето. Дунав приключва първата част без нито един удар по посока и в очертанията на вратата на Черно море.

46' Начало на втората част.
47'  Минчев излезе сам срещу вратаря на Дунав, но стреля високо над врататта.
60'  ГРЕДА за Дунав при първия удар към рамката на Благой Макенджиев! Появилият се като резерва Александров прати топката в левия страничен стълб с бомбен удар.
77'  ГООООЛ за Дунав! Исмаил Иса получи топката на няколко метра от вратата от Ахмедов и успя да я прати във вратата над Макенджиев!
82'  ГООООЛ за Черно море! Георги Илиев вкара страхотен гол от пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Филип Димитров!