Видима-Раковски завърши 2:2 у дома срещу Миньор (Перник) и почти изпадна от "А" група. Тимът от Севлиево водеше с 2:0, но допусна две попадения, като "жълто-черните" стигнаха до точката в 92-ата минута.

В 25-ата защитникът на домакините Александър Бранеков откри резултата, разписвайки се с глава - 1:0. Георги Стойчев също вкара за Видима в края на първото полувреме, но се оказа, че е в засада и попадението не беше зачетено. В 60-ата избраниците на Димитър Тодоров все пак успяха да удвоят преднината си. Атанас Иванов бе изведен добре, финтира двама защитници и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Чворович - 2:0.

Малко преди това силен изстрел на играча на гостите Васил Божиков среща напречната греда на вратата на домакините.

В 67-ата появилият се малко преди това на смяна Фарес Брахими намали за Миньор. Явор Въндев стреля, Пламен Колев отрази, но топката попадна в Брахими, който не сгреши.

Късметът избяга на Видима в продължението на мача. В 92-ата минута гостите стигнаха до точката с гол на друга резерва - Томислав Павлов. Юношата на ЦСКА получи топката от Явор Въндев и с топовен изстрел наказа Пламен Колев за крайното 2:2.

Така Видима-Раковски остава на 5 точки от спасителния бряг, само два кръга преди края на първенството. Отборът от Севлиево има 21, с 1 повече от предпоследния Академик, и 2 пред Сливен. Димитър Тодоров и момчетата му обаче изостават с 5 от Калиакра и Пирин, които имат по 26. Ако запази моментната си позиция, Видима ще играе бараж за оставане в елита.

След равенството Миньор остана на 10-ото място с актив от 32 точки. /БЛИЦ

ВИДИМА-РАКОВСКИ - МИНЬОР 2:2
1:0 Александър Бранеков (25), 2:0 Атанас Иванов (60), 2:1 Фарес Брахими (67), 2:2 Томислав Павлов (90+2)

Срещата по минути
25 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Видима-Раковски! Александър Бранеков откри резултата. Защитникът надскочи Даниел Златков при центриране от корнер и прати топката в мрежата на Иван Чворович.
42 - Георги Стойчев вкарва втори гол за Видима, но попадението не е зачетено заради засада.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Две смени за Миньор - Горан Янкович и Румен Рангелов няма да играят през второто полувреме, на терена вече са Томислав Павлов и Явор Въндев.
53 - ГРЕДА! Силен изстрел на Васил Божиков, топката среща напречната греда на вратата на домакините.
60 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Видима-Раковски! Атанас Иванов бе изведен добре, финтира двама защитници и праща топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Чворович.
67 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Перник намаляват резултата. Фарес Брахими бележи. Вратарят на Видима Пламен Колев изби изстрел на Явор Въндев, след което топката се озова в Брахими, който реализира.
90+2 - topka.jpg ГОЛ! Миньор изравнява - 2:2! Явор Въндев овладя на гърди, подаде на Томислав Павлов, който наказа Пламен Колев с топовен изстрел.
90+3 - Край на мача. Видима и Миньор не се победиха - 2:2.
Vidima_Rakovski.JPG
ВИДИМА: 22.Пламен Колев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 3.Самет Ашимов, 17.Калин Щърков, 5.Георги Стойчев, 7.Васил Велев, 15.Ангел Русев, 11.Владимир Владимиров, 10.Христо Господинов, 9.Николай Владинов
Резерви: 62.Ивайло Василев, 35.Траян Траянов, 8.Станимир Андонов, 14.Християн Кожухаров, 21.Николай Цветков, 19.Евгени Игнатов, 20.Атанас Иванов
Треньор: Димитър Тодоров
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 5.Борислав Стойчев, 6.Даниел Златков, 7.Милен Василев, 13.Ивайло Стоянов, 20.Давид Стоянов, 27.Румен Рангелов, 32.Костадин Марков, 88.Том, 18.Горан Янкович
Резерви: 1.Николай Банков, 4.Николай Христов, 10.Томислав Павлов, 11.Илиян Илиев, 28.Явор Въндев, 42.Фарес Брахими, 77.Любомир Тодоров
Треньор: Стойчо Стоев