Видима-Раковски завърши 2:2 с шампиона на Азербайджан Интер (Баку). Контролата се игра в Правец, а преди дни азерите биха с 1:0 ЦСКА в друга проверка.

Новакът в "А" група показа коренно различно лице, в сравнение с първата контрола с Ботев (Враца), играна във вторник и загубена с 1:3. След като голяма част от дошлите на проби бяха освободени след мача с тима от Западната "Б" група, сега селекцията на Димитър Тодоров изглеждаше по съвсем различен начин. Наставникът включи в игра футболистите, които почиваха в проверката с Ботев. Срещу Интер дебют с фланелката на Видима-Раковски направи бившият защитник на ЦСКА Александър Бранеков.

Възпитаниците на Димитър Тодоров диктуваха събитията на терена през целия мач и дори бяха близо до победата, но допуснаха изравняване в края. Първото полувреме и двата отбора не успяха да стигнат до гол и почивката дойде при резултат 0:0. През втората част севлиевският тим вдигна още оборотите и в 51-ата минута новото попълнение Николай Владинов откри резултата с плътен удар - 1:0. Тимът от Азербайджан изравни в 63-ата минута, но скоро след това севлиевци пак излязоха напред в резултата. Станимир Андонов беше повален в наказателното поле на Интер, а от бялата точка Васил Велев отбеляза за 2:1. Участникът в квалификациите на Шампионската лига - Интер (Баку) се добра до равенството три минути преди края - 2:2.

Съставът на Видима-Раковски: Димитър Пантев, Самет Ашимов, Цветомир Панов, Траян Траянов, Александър Бранеков, Николай Цветков, Георги Стойчев, Владимир Владимиров, Анатоли Тодоров, Ангел Русев и Иван Площаков. По-късно в игра се появиха Николай Владинов, Борислав Гюлеметов, Атанас Пашкулев, Станимир Андонов, Димо Димов, Виктор Драголов, Васил Велев, Даниел Граматиков, Любомир Чернев, Кирил Михайлов, Добри Добрев и Петър Трифонов.

В събота е следващата контрола на Видима-Раковски - срещу Черно море в Севлиево. /БЛИЦ