Новакът в "А" група Видима-Раковски и Локомотив (Пловдив) не се победиха, завършвайки 1:1 в мач от първия кръг на шампионата.

Домакините от Севлиево стигнаха до точката с изравнителен гол в 85-ата минута. Преди това в 60-ата "смърфовете" бяха открили резултата.

Срещата ще се запомни и с две прекъсвания на играта, поради причини, различни от футболните. През първото полувреме един от пожарникарите, които осигуряваха безопасността на феновете, припадна, най-вероятно заради жегата в Севлиево, но медицинските екипи се погрижиха за него.

След почивката пък агитката на Локо (Пд) хвърли димка на терена, което наложи за пореден път двата тима да спрат играта и да изчакат факлата да бъде отстранена.

През първото полувреме гостите от Пловдив създадоха повече възможности за гол, но в крайна сметка след 45 минути игра, двата тима се прибраха при 0:0. в 60-ата "смърфовете" откриха резултата. Том центрира от пряк свободен удар, защитата на домакините не се ориентира добре, но Йонес Бенжалюн от непосредствена близост изпрати топката в мрежата - 0:1.

Изравнителното попадение падна в 85-ата минута, когато точен от близко разстояние бе резервата Николай Владинов. /БЛИЦ

ВИДИМА-РАКОВСКИ - ЛОКО (Пд) 1:1
0:1 Юнес Бенжалюн (60), 1:1 Николай Владинов (85)
Vidima_Rakovski.JPG
ВИДИМА-РАКОВСКИ: 22.Пламен Илиев, 24.Атанас Пашкулев, 25.Траян Траянов, 3.Самет Ашимов, 14.Здравко Станков, 5.Георги Стойчев, 17.Анатоли Тодоров, 21.Николай Цветков, 11.Владимир Владимиров (57-7.Васил Велев), 15.Ангел Русев, 19.Емил Стоев (77-9.Николай Владинов)
Резерви: 16.Димитър Пантев, 20.Станимир Андонов, 25.Цветомир Панов, 4.Борислав Гюлеметов, 7.Васил Велев, 13.Добри Добрев, 9.Николай Владинов
Треньор: Димитър Тодоров

loko_plovdiv_1.JPG
ЛОКО (Пд): 13.Флориан Лучини, 5.Юнес Бенжалюн, 24.Самир Бенжалюн, 14.Костадин Гаджалов, 2.Жереми Родригес, 16.Христо Златински, 17.Мартин Керчев (57-80.Габор Ерош), 20.Том, 77.Здравко Лазаров (54-9.Дани Кики), 29.Драги Коцев, 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 1.Стоян Ставрев, 3.Валери Георгиев, 25.Емил Аргиров, 55.Мартин Кавдански, 80.Габор Ерош, 9.Дани Кики, 10.Рангел Абушев
Треньор: Христо Бонев

Севлиево,
ст. "Раковски"
Съдия: Ангел Ангелов
Жълти картони: Самет Ашимов, Николай Цветков, Здравко Станков (Видима-Раковски); Костадин Гаджалов, Габор Ерош (Локо Пд)

Срещата по минути
1 - Начало на мача
5 - Вратарят на Видима-Раковски Пламен Иванов избива топката след силен изстрел на Здравко Лазаров
13 - Удар на Атанас Пашкулев преминава покрай вратата на Локо (Пд)
24 - Драги Коцев напредна към вратата на Видима-Раковски и бе фаулиран, ще последва изпълнение на пряк свободен удар
25 - Не се случи нищо опасно след изпълнението му
37 - Един от пожарникарите, който осигурява безопасността на стадиона, припадна, може би заради горещото време. Медицинските екипи и на двата отбора му оказват помощ
39 - Електричката стреля директно от прекия свободен удар, вратарят Пламен Илиев лови топката
45 - Продължението на първото полувреме е 2 минути
45+2 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
49 - Феновете на Локо (Пд) мятат димка на терена, мачът бе спрян за кратко
52 - Удар на Емил Стоев, Лучини лови топката
57 - smiana.jpg Владимир Владимов отстъпва мястото си на Васил Велев в състава на домакините
60 - topka.jpg ГОЛ! Локо (Пд) повежда в Севлиево - 0:1! Юнес Бенжалюн бележи от близко разстояние след центриране на Том от пряк свободен удар, при което защитата на домакините не се ориентира добре
85 - topka.jpg ГОЛ! Домакините изравняват - 1:1! Резервата Николай Владинов е точен с удар от близко разстояние