Видима-Раковски постигна победа като гост с 2:1 над друг новак в елита Академик (Сф). За тима от Севлиево се разписаха Ангел Русев и Георги Стойчев, а за "студентите" Иван Редовски.

Играчите на Видима-Раковски започнаха много уверено мача и още в 3-ата минута новото попълнение Герасим Заков насочи топката с глава към долния ляв ъгъл на вратата, но стражът на домакините Емил Михайлов спаси. Пет минути по-късно севлиевският тим поведе в резултата. Анатоли Тодоров изведе много добре Ангел Русев сам срещу стража на "студентите" и той с техничен удар намери мрежата - 0:1. Радостта за Видима-Раковкси беше кратка, тъй като само 3 минути след това домакините изравниха. Мирослав Будинов свали топката с глава към Иван Редовски и той без забавяне я изпрати във вратата, наказвайки грешката в отбраната на гостите - 1:1.

В 27-ата минута Будинов беше изведен зад отбраната на Видима-Раковски и търсейки съприкосновение с вратаря Пламен Илиев падна в наказателното поле. Реферът Таско Тасков не се подведе и правилно му показа жълт картон за симулация. Севлиевският отбор отново поведе в резултата, само минута преди края на първото полувреме. Васил Велев центрира от ъглов удар и капитанът Георги Стойчев с глава направи безпомощен вратаря на Академик Емил Михайлов - 1:2.

След почивката гостите изиграха правилно тактически мача и не позволиха преднината от един гол да бъде заличена. Най-близо до попадение Академик беше в 76-ата минута, когато след ъглов удар, Цветомир Панов изби топката от голлинията, а след това Юлиян Петков от непосредствена близост би над вратата. В добавеното от рефера време, севлиевският вратар Пламен Илиев спаси опасен удар на Троян Радулов, а малко след това прозвуча и последният съдийски сигнал. Така Видима-Раковски събра 4 точки в актива си, след като на старта завърши 1:1 с Локомотив (Пловдив). "Студентите" на Борис Ангелов имат 1 точка, спечелена в първия кръг като гост на Черноморец в Бургас - 0:0. /БЛИЦ

АКАДЕМИК - ВИДИМА-РАКОВСКИ 1:2
0:1 Ангел Русев (8), 1:1 Иван Редовски (11), 1:2 Георги Стойчев (44)

8 - topka.jpg ГОЛ! Видима-Раковски повежда в резултата - 0:1! Точен е Ангел Русев след асистенция на Николай Цветков-Демона
11 - topka.jpg ГОЛ! Академик изравнява - 1:1! Самир Аес изведе Иван Редовски, който се възползва от колективната грешка на бранителите на Видима-Раковски и хладнокръвно реализира във вратата на гостите от Севлиево

16 - Отлична възможност за Иван Редовски да даде преднина на "студентите", привлеченият от Балкан Ботевград) нападател пропуска да се разпише за втори път
22 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Аспарух Василев праща топката във вратата на Видима-Раковски, попадението не е зачетено заради засада
44 - topka.jpg ГОЛ! Видима-Раковски отново повежда в резултата - 1:2! Точен е Георги Стойчев с глава
45+2 - Край на първото полувреме

49 - Мирослав Будинов засича топката с глава и я праща на сантиметри над вратата на Видима-Раковски
69 - smiana.jpg Смяна и в състава на Видима-Раковски. Здравко Станков напуска, в игра се появява Борислав Гюлеметов
76 - Пропуск на Юлиян Петков, който от 2 метра не успя да засече топката и да я прати във вратата на гостите от Севлиево
90 - Продължението е 4 минути
90+4 - Край на мача. Видима-Раковски победи с 2:1 Академик на стадион "Славия" в столицата

АКАДЕМИК
: 33.Емил Михайлов, 5.Мартин Сечков, 16.Иван Иванов, 19.Михаил Петров (87-22.Троян Радулов), 13.Юлиян Петков, 14.Любен Николов, 11.Самир Аес, 15.Ивайло Василев (79-2.Никола Асенов), 9.Мирослав Будинов, 10.Аспарух Василев (64-17.Михаил Александров), 4.Иван Редовски

Vidima_Rakovski.JPG

ВИДИМА-РАКОВСКИ:
22.Пламен Илиев, 25.Цветомир Панов, 3.Самет Ашимов, 14.Здравко Станков (69-4.Борислав Гюлеметов), 5.Георги Стойчев, 35.Траян Траянов, 15.Ангел Русев (87-11.Владимир Владимиров), 21.Николай Цветков, 7.Васил Велев, 17.Анатоли Тодоров, 10.Герасим Заков (79-9.Николай Владинов)