Вихрен поднесе първата изненада в предварителния кръг на Купата на България. Тимът от Сандански постигна домакински успех над Марек в голово шоу, завършило при резултат 4:3.

Двубоят бе изключително интересен, като дупничани, които са пети във Втора лига, до последно поддържаха интригата, но не успяха да се доберат поне до продължения.

Третодивизионният Вихрен поведе в шестата минута чрез Методи Костов, а седем по-късно Даниел Гогов изравни. В средата на първото полувреме Александър Якимов отново изведе своя отбор напред в резултата, а малко след това Християн Димитров покачи на 3:1.

До почивката гостите успяха да върнат едно попадение чрез Веселин Любомиров - в 37-ата минута.

През втората част Димитров (52) реализира втория си гол в срещата. В 58-ата Даниел Гогов се разписа от дузпа, а това се оказа и последното попадение в срещата, състояла се на стадиона в Микрево.

Резултати от предварителния кръг на Купата на България:

5 септември, вторник, 16:00 ч.:
Кюстендил - ДУНАВ (Русе) 3:5 след дузпи (1:1 в ред. време и след прод.)
1:0 Виктор Атанасов (30), 1:1 Йордан Димитров (80)

6 септември, сряда, 16:00 ч.:
Розова долина (Казанлък) - БДИН (Видин) 0:1
0:1 Винисиус Белоти (22)

Металург (Перник) - ЧЕРНОМОРЕЦ (Балчик) 0:1
0:1 Георгиев (22)

ВИХРЕН - Марек 4:3
1:0 Методи Костов (60), 1:1 Даниел Гогов (13), 2:1 Александър Якимов (23), 3:1 Християн Димитров (29), 3:2 Веселин Любомиров (37), 4:2 Християн Димитров (52), 4:3 Даниел Гогов (58-дузпа)

Светкавица (Търговище) - ЛИТЕКС 1:4
0:1 Евгени Игнатов (9), 0:2 Павел Жабов (16), 0:3 Александър Ангелов (33), 1:3 Цветан Илиев (41-дузпа), 1:4 Павел Жабов (89)

8 септември, петък, 19:00 ч.: