Във втория си контролен мач от зимната подготовка Вихрен премери сили на градския стадион в Сандански с елитния Септември (София). Срещата завърши без победител - 1:1.

През първата част домакините с нищо не отстъпваха на столичния тим, напротив, по-често се озоваваха пред противниковата врата. В 10-ата минута при меле пред вратата на Септември Стоил Николов се оказа най-съобразителен и изпрати топката в мрежата - 1:0.

След почивката в игра за Вихрен влезе и старши треньорът Петър Златинов, който се зае с диспечерски функции, брат му Влади Златинов и Васил Тачев играха в атака.

В 85-ата минута Янко Сандански от Септември от фаул от 30 метра изпрати неспасяемо топката във вратата на младия вратар Котев за 1:1.

До края на мача по един пропуск направиха Влади Златинов за Вихрен и Мирослав Будинов за Септември. Двубоят бе ръководен от международния арбитър Ивайло Стоянов.