Миньор (Перник) допусна първа домакинска загуба, след като позволи на Вихрен (Сандански) да го излъже с 2:1 в мач от шестия кръг на Югозападната Трета лига. Поражението остави "жълто-черните" на десето място във временното класиране с актив от 7 точки. Вихрен скочи на седмата позиция с 9 точки.

Гостите от Сандански показаха завидна ефективност и с две контраатаки решиха мача. Срещата започна равностойно, с леко надмощие на перничани. В 23-ата минута хубава атака отляво завърши с пас на Манолов към Чаворски, но нападателят бе париран миг преди да шутира. Десет минути по-късно Савов нахлу в наказателното поле, но вместо да потърси завършващ удар, върна топката назад и сгреши. Полувремето отиваше към края си, когато изритана напред топка попадна в Милен Златков. Младокът надбяга централните бранители и пусна топката покрай Леонтиев за 0:1.

В 47-ата минути Чаворски стреля от границата на наказателното поле, но Стефано Кунчев отрази удара. Малко след това шут на Иво Иванов мина на сантиметри над гредата. Последваха нови спасявания на Кунчев след удари на Иванов и Манолов.

В 64-ата Миньор имаше основателни претенции за дузпа, но Християна Гутева не посочи бялата точка. Малко по-късно резервата Абрахам Дрансари изскочи зад защитата и реализира втори гол за Вихрен - 0:2. В 82-ата минута Манолов върна един гол, изпреварвайки Кунчев, а в самия край Селимински пропусна да се разпише отблизо.