Втородивизионният Вихрен разби с 3:0 Пирин 2001 в контрола, съобщиха от пресслужбата на санданчани.

“Гладиаторите” смачкаха гостите в първоначалните минути на срещата, независимо, че треньорът Филип Филипов бе заложил на повечето си резервни играчи. След няколко пропуски в 15-ата мин. Екундайо Джаейоба вкара гол с глава. Жельо Желев изпълни ъглов удар и африканецът опъна мрежата за 1:0.

Вихрен продължи да натиска и да се забавлява на терена и се стигна до второ попадение. Негов автор бе Петър Иванов в 30-ата мин. Осем минути по-късно Джайеоба вкара нов гол за 3:0, което бе и крайният резултат от мача.

През второто полувреме двамата треньори направиха множество смени, играта се понакъса и не се стигна до нови голове. Така след вчерашното 2:2 с Миньор (Перник), днес Вихрен удари с 3:0 Пирин 2001./БЛИЦ