Вихрен продължава напред за Купата на България, след като разби Марек с 4:0 в Сандански. Гостите пуснаха предимно резерви и такива от формацията им до 19 години заради предстоящия в събота домакински двубой срещу Беласица за първенство.

Домакините напълно контролираха развоя на събитията, като вкараха по два гола преди и след почивката. Петър Дънтов откри в 14-ата минута, а опитният Александър Якимов удвои в 30-ата. Даниел Пехливанов беше точен в 55-ата, а 20 минути по-късно и Александър Русков се разписа.

Така тимът на Петър Златинов се класира за финалната битка в Зона Югозапад, където ще има за съперник Хебър (Пазарджик). Спорът между двата тима е на 13 септември от 17:00 часа. Победителят ще играе срещу Септември (София) на 1/16-финалите на Купата на България.