Вихрен (Сандански) спечели с 3:2 у дома срещу Балкан (Ботевград) и се спаси от изпадане от Югозападната трета лига. Срещата беше от 37-ия кръг на първенството, който бе предпоследен.

Домакините атакуваха още от началото, но на два пъти пропуснаха да открият резултата. В 24-ата минута трудът им бе възнаграден, а попадението вкара Емил Найденов. Десетина минути по-късно звездата на Вихрен Димитър Макриев трябваше да напусне терена заради контузия.

В 50-ата минута Калоян Бонев изравни. Капитанът на Балкан дори можеше да направи пълен обрат, но пропусна малко след това.

Валери Георгиев реализира от дузпа в 58-ата минута, а след това точен във вратата на Балкан беше и Янислав Тусонджиев.

В 87-ата Павел Петков вкара за гостите и срещата завърши 3:2. Така Вихрен събра 43 точки и е над чертата. Изпадащите от Югозападната трета лига са Хебър II (Пазарджик), Пирин II (Благоевград) и Левски (Чепинци).