Пирин загуби с 1:2 от Витоша в реванш от плейофите за определяне на директния изпадащ от Първа лига през този сезон. Благоевградчани изпадат директно във Втора лига, а Витоша ще се бори за мястото си в елита с Локомотив (София). Директният двубой между двата тима е насрочен за петък от 20:00 часа, като ще се играе на неутрален терен в Пловдив на стадион "Лаута".

През първата част двата тима предложиха много движение и битка по терена, но опасностите и точните удари не бяха много.

През втората част гостите удариха съперника с два бързи гола за 4 минути, като между 59-ата и 63-ата минута се разписаха Радко Мутафчийски и Григор Долапчиев, при чието попадение останаха сериозни съмнения за засада.Пирин реагира светкавично и намали за 1:2 в 66-ата минута с попадение на Костадин Ничев.

"Орлетата" победиха с 1:0 като гост в първата среща, което се оказа недостатъчно в битката заради повечето голове на чужд терен на съперника.

Победата на Витоша е първа над Пирин, като досега"тигрите" имаха 3 загуби и две равенства в 5 мача.

ПИРИН - ВИТОША 1:2
0:1 Радко Мутафчийски (59'), 0:2 Григор Долапчиев (63'), 1:2 Костадин Ничев (66')

По-важното от мача по минути:
1' Начало на мача.
12' Възможност за Пирин! Конър Хендерсън стреля към вратата директно от корнер и едва не се разписа!
29'
 Мощен шут от дистанция на Михаил Петров, но вратарят на Пирин отби удара му.
45' Край на първата част.
***

46' Начало на втората част.
59'  ГОООООЛ за Витоша!!! Радко Мутафчийски бележи с глава след центриране от фаул (1:0).
63'
 ГОООООЛ за Витоша!!! Григор Долапчиев нахлу от ляво, залъга защитник и вкара топката в мрежата за 2:0. При паса останаха съмнения за засада и такава бе маркирана, но главният рефер изтълкува ситуацията по друг начин.
66'
 ГОООООЛ за Пирин. Костадин Ничев засече центриране от фаул и с плонж намали резултата (1:2)
75'
 Траянов пое топката на гърди и стреля, но на сантиметри от лявата греда на гостите.
90' Край на мача! Пирин изпада във Втора лига, Витоша ще се бори за мястото си в елита с Локомотив (София).

ПИРИН: 72.Георги Георгиев, 7.Анти Рениа , 24.Антон Костадинов, 44.Конър Хендерсън, 27.Костадин Ничев , 11.Манол Чапов ( 3.Румен Сандев), 99.Радослав Кирилов, 30.Тодор Траянов, 6.Тодор Паланков , 18.Юлиян Попев , 25.Методий Стефанов ( 9.Флорент Боджадж)
Резерви: 76.Красимир Костов, 23.Асен Крушовски, 4.Димитър Митев, 26.Любомир Цолев, 16.Петър Кепов

ВИТОША: 12.Николай Георгиев , 6.Румен Гьонов , 15.Радко Мутафчийски  , 17.Михаил Петров  ( 4.Кристиан Узунов), 11.Даниел Кутев , 18.Петко Цанков , 80.Лъчезар Котев ( 5.Венцислав Бонев), 45.Григор Долапчиев  ( 10.Георги Амзин), 88.Ивайло Лазаров , 99.Стефан Христов, 25.Георги Ангелов
Резерви: 97.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 7.Кристиян Кочилов,14. Четин Садула

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Станислав Тодоров