Витоша (Бистрица) и Миньор (Перник) завършиха 1:1 в първи мач от шестия кръг на Втора лига.

Домакините играха с 10 души почти цяло второ полувреме, след като Слави Паскалев бе изгонен още в 55-ата минута за два жълти картона. Така перничани не успяха да стигнат до победата в трето поредно гостуване. Томи Костадинов откри резултата за Витоша в 15-ата минута с техничен  удар с десния крак в далечния ъгъл на вратаря Борис Груев. Още преди почивката капитанът на домакините Емил Гъргоров получи травма и бе заменен от Християн Димитров.

В 36-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като удар на Венци Василев срещна ръката на защитник на Витоша. Вратарят Груев спаси първия удар на Методи Костов от бялата точка, но той бе пребит, тъй като стражът на домакините бе напуснал и с двата крака голлинията. При повторното изпълнение Костов не сгреши и изравни резултата в 39-ата минута - 1:1.

Веднага след края на първата част треньорът на гостите Христо Янев влезе на терена да иска обяснение от рефера Васил Винев, но бързо бе успокоен от играчите си.

След червения картон за Витоша отборът на Миньор натисна и създаде няколко добри положения, но ги пропиля с лека ръка. Веднъж и гредата помогна на домакините след шут на резервата Бакуцис. Най-чистата ситуация обаче бе пред Костов, който от чиста позиция прати топката покрай вратата.