Витоша (Бистрица) спечели с категоричното 4:2 гостуването си на Ботев (Враца) в среща от 13-ия кръг на Втора лига.

"Тигрите" решиха всичко в своя полза още до почивката, когато водеха с 4:0. Георги Амзин откри още в 1-ата минута, а в 26-ата направи резултата класически. Предо втория му гол Четин Седула беше покачил на 2:0 в 14-ата минута. В самия край на първата част Ангел Стоянов направи 4:0.

Врачани се върнаха през второто полувреме с головете на Тодор Чаворски и Ивайло Цветанов. Чаворски в 70-ата минута намали с глава, засичайки центриране на Павел Петков от фаул. Цветанов оформи крайния резултат в 81-ата минута, след като беше оставен сам срещу вратаря.

С този успех Витоша Бистрица събра 23 точки и се изкачи на 4-о място, докато врачани са 7-и с 18. Още три мача от Втора лига се играят по-късно днес.