Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Носителят на Купата на България Славия изненадващо загуби от Витоша (Бистрица) с 0:2 на Националния стадион "Васил Левски" в последната среща от третия кръг на Първа лига. Даниел Кутев (13, 43) вкара и двата гола за гостите, а след почивката можеше да оформи и хеттрик, но уцели греда. Това е първа победа за "тигрите" срещу столичен тим.

Футболистите на Славия владееха повече топката през първата част, но не застрашиха сериозно вратата на Николай Георгиев, а гостите заложиха на контраатаки и бяха изненадващо ефективни с два гола. В 13-ата минута Ивайло Лазаров намери с фантастично подаване зад защитата Даниел Кутев, който сам срещу Стергиакис реализира за 0:1. „Белите“ отвърнаха с неточни удари на Георги Йомов и Янис Карабельов.

В 43-ата минута Наско Милев изведе Даниел Кутев, който финтира Александър Станиславлевич със залъгващ удар и след това реализира втория си гол в мача за 0:2.

Малко след почивката Александър Станисавлевич не изчисти добре топката с глава и тя попадна в Даниел Кутев, който от нищото можеше да вкара нов гол и да оформи хеттрик. Този път обаче гредата помогна на "белите".

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Славистите бързо можеха да върнат един гол, след като в 53-ата минута при центриране от корнер защитниците на Витоша изчистиха, но Момчил Цветанов посрещна топката от воле и я насочи опасно към вратата. Радко Мутафчийски обаче игра с глава и предотврати попадение.

"Белите" стигнаха до попадение в 80-ата минута, когато Галин Иванов вкара топката във вратата след пас на Момчил Цветанов, но бе отсъдена засада. До края на мача играчите на Златомир Загорчич така и не намериха пътя към вратата на Николай Георгиев и записаха първа загуба за сезона.

След успеха си играчите на Росен Кирилов заеха четвъртото място във временното класиране с актив от 6 точки. Славия е на седма позиция с 4 точки след равенство, победа и загуба от началото на сезона.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Славия - Витоша (Бистрица) 0:2
0:1 Даниел Кутев (13), 0:2 Даниел Кутев (43)

Съставите
Славия: 32.Антониос Стергиакис, 15.Александър Станисавлевич, 25.Александър Александров , 33.Галин Иванов , 35.Георги Йомов, 19.Димитър Велковски, 27.Емил Мартинов , 38.Милен Гамаков, 7.Милчо Ангелов (529.Цветелин Чунчуков), 10.Янис Карабельов (7911.Кристиян Пешов), 8.Славчо Шоколаров (5217.Момчил Цветанов)
Резерви: 1.Георги Петков, 23.Владислав Узунов, 5.Димитър Буров, 11.Кристиян Пешов, 17.Момчил Цветанов, 6.Неманя, 9.Цветелин Чунчуков
Треньор: Златомир Загорчич

Витоша (Бистрица): 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев, 10.Георги Амзин, 11.Даниел Кутев (886.Румен Гьонов), 16.Радко Мутафчийски , 18.Петко Цанков , 24.Георги Купенов , 80.Лъчезар Котев, 88.Ивайло Лазаров (867.Кристиян Кочилов), 96.Наско Милев, 99.Стефан Христов (8114.Четин Садула)
Резерви: 1.Християн Василев, 5.Венцислав Бонев, 6.Румен Гьонов, 7.Кристиян Кочилов, 17.Михаил Петров, 14.Четин Садула, 20.Ивайло Климентов
Треньор: Росен Кирилов

София, стадион: "Васил Левски"
Съдия: Георги Димитров

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
3 - Първи корнер в срещата и вратарят Николай Георгиев спокойно улови топката.
8 - Домакините са по-активни без сериозно положение за гол.
13 -   ГОООЛ за Витоша! Ивайло Лазаров намери с фантастично подаване зад защитата Даниел Кутев, който сам срещу Стергиакис реализира за 0:1.
22 - Славчо Шоколаров изведе Георги Йомов зад отбраната на гостите, но последният отправи неточен удар.
25 -  Велковски центрира отляво към точката на дузпата, където халфът Янис Карабельов засече топката и я прати над напречната греда.
38 - Георги Йомов подаде на Галин Иванов зад защитата на гостите, но страничният съдия вдигна флага си за засада.
41 - Галин Иванов подаде към Георги Йомов във вратарското поле, но защитниците на Витоша се справиха със ситуацията.
43 - ГОООЛ за Витоша! При контраатака за гостите Наско Милев изведе Даниел Кутев, който финтира Александър Станиславлевич със залъгващ удар и след това реализира втория си гол в мача за 0:2.
45+2 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - ГРЕДА за Витоша! Александър Станисавлевич не изчисти добре топката с глава и тя попадна в Даниел Кутев, който от нищото можеше да вкара нов гол и да оформи хеттрик, но този път гредата помогна на "белите".
56 - След центриране от корнер защитниците на Витоша изчистиха, но Момчил Цветанов посрещна топката от воле и Радко Мутафчийски игра с глава, предотвратявайки гол.
64 - Александър Александров спря много добра контраатака на гостите и бе предупреден за нарушението си срещу Наско Милев.
80 -  Галин Иванов вкара гол за Славия след центриране на Момчил Цветанов, но попадението не бе зачетено заради засада.
87 - Галин Иванов още веднъж изпадна в положение на засада.
90+3 - Край на мача! Витоша спечели с 2:0 и записа първата си победа като гост в елита.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация