Аутсайдерът Витоша (Бистрица) взе точки за втори път от началото на сезона. "Тигрите" успяха да достигнат до равенство 1:1 като гост на Ботев във Враца в мач от 15-и кръг на efbet Лига.  Валери Домовчийски бе точен за тима на Сашо Ангелов, а за столичани се разписа Запро Динев, с което донесе първото равенство на тима за сезона.

Домакините бяха по-активни през първото полувреме, а с попадения се разминаха Георги Вълчев, Симеон Мечев и Валери Божинов. Все пак в последните секунди на първата част врачани достигнаха до гол.  Кристиан Котевпрепъна събори в наказателното поле Симеон Мечев. Зад топката застана Валери Домовчийски, който не сгреши и с удар по земята направи резултата 1:0.

Гостите се активизираха през втората част, а Григор Долапчиев бе близо до изравняване, но не уцели вратата. От Витоша имаха претенции и за дузпа, които не бяха уважени. Божинов пък можеше да реши мача, но ударът му бе блокиран от Христиан Василев.

Витоша стигна до изравняване в 75-ата минута, когато влезлият като резерва Запро Динев бе намерен непокрит в наказателното поле и успя да прати топката в мрежата

Бранител на Витоша спаси тима си в 80-ата минута, след като изби от голлинията удар на Петър Атанасов.

Ботев (Враца) заема 11-о място с 13 точки, докато бистричани остават на дъното с 4 точки.

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 4.Ангел Лясков, 39.Деян Иванов, 18.Илия Миланов, 11.Андреас Васев, 6.Даниел Гаджев, 10.Петър Атанасов, 7.Георги Вълчев, 23.Симеон Мечев,  30.Валери Домовчийски, 86.Валери Божинов
Резерви: 1.Христо Митов, 20.Константинос Илиев, 22.Людмил Йотов, 2.Мартин Александров, 14.Мирослав Будинов, 21.Мирослав Маринов, 15.Филип Ждерич
Треньор: Сашо Ангелов

Витоша: 1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 5.Венцислав Бонев, 7.Кристиян Кочилов, 10.Георги Амзин, 14.Четин Садула, 24.Георги Купенов, 45.Григор Долапчиев, 93.Атанас Кабов, 99.Ваньо Иванов, 80.Лъчезар Котев
Резерви: 33.Кристиян Кацарев, 3.Евгени Зюмбулев, 4.Кристиан Узунов, 17.Запро Динев, 18.Теофилос Коуроупис, 88.Мартин Станкев, 96.Христо Иванов
Треньор: Енгибар Енгибаров

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Станимир Тренчев
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020