Миньор победи Монтана с 1:0 в мач от 18-ия кръг на първенството. По трибуните на стадиона в Перник присъстваха около 5000 зрители. Двубоят ще се запомни и с неприятен инцидент - Явор Въндев нокаутира Николай Домакинов след удар с топката, след което играчът на гостите бе сменен принудително. Голът за победителите вкара Илиян Илиев.

Миньор заслужаваше трите точки, тъй като създаде няколко добри положения. В 13-ата минута домакините поискаха дузпа за фаул срещу Явор Въндев, но съдията Таско Тасков даде картон за симулация. Десет по-късно Марков центрира добре, но не изненада вратаря Левашки. До почивката Въндев стреля слабо с глава, а “жълто-черните” поискаха нова дузпа за игра с ръка, която не получиха.

Ситуацията не се промени през второто полувреме. Миньор бе по-активен. Най-интересният момент бе в 75-ата минута, когато Явор Въндев стреля от воле и удари Николай Домакинов в главата. Играчът бе заменен принудително.

В 85-ата минута Милен Василев пое след корнер и подаде към Илиян Илиев, който вкара победния гол.