Лидерът във Втора лига Септември (София) не успя да победи един от преследвачите си - Марек, в мач от 13-ия кръг. Двубоят в Драгалевци приключи 0:0.

Повечето опасности бяха пред вратата на гостите от Дупница, но вратарят Константин Костадинов имаше ден и не допусна да бъде наказан.

След равенството Септември е първи с 29 точки, а Марек и Монтана имат по 24. Четвърти с 22 точки е Добруджа, който днес се върна на победния път след 3:0 на свой терен срещу Дунав (Русе). И трите попадения за тима от Добрич вкараха футболисти с огромен стаж в родния елит. 34-годишният голмайстор Преслав Йорданов откри резултата в 32-ата минута, а след почивката точни бяха още Славчо Шоколаров (в 55-ата) и Димитър Пиргов (в 63-ата минути).

В дерби при опашкарите Бдин (Видин) успя да измъкне победата с 1:0 от Литекс в Ловеч. В герой за тима на Живко Желев се превърна бразилецът Винисиус Белоти, който вкара в 83-ата минута. След успеха Бдин напусна последното място в класирането и скочи на 14-ата позиция с 12 точки. Литекс е на 13-ото място с 13 т.