Славия започна със загуба подготовката си в Словения. “Белите” заминаха с автобус в събота за лагера си. Тимът на Милен Радуканов загуби от Волга (Нижни Новгород) с 0:1. Руският тим изпадна от Висшата лига през миналия сезон.

Срещата премина при надмощие на руснаците, като единственото попадение падна преди почивката. В 27-ата минута Концедалов овладя топката в центъра и изведе Илия Кухарчук в отлична позиция. Нападателят излезе сам срещу вратаря на “белите” Георги Петков и го преодоля за 1:0. Преди три дни Славия загуби от Литекс с 0:2 в Правец.

„Белите” ще изиграят общо пет контроли в Словения, където ще бъдат до 12 юли. Първоначално бяха оповестени мачове със Спарта (Прага), Локомотива (Загреб), Карпати (Лвов) и евентуално с Торпедо (Москва).