Хасково не успя да счупи каръка и отново загуби от „Ботев“ (Гълъбово), този път с 1:2. Повече от 200 привърженици на "червено-белите" бяха на трибуните. Някои от тях дори си тръгнаха с рани. Местни ултраси провокирали през цялото време гостите. През втората част дори към агитката на Хасково полетели камъни и бутилки, разказаха очевидци за "Новинар Юг". Част от потърпевшите не останали длъжни и отвърнали на предизвикателството.

Наетата частна охрана едва овладяла положението, към края на мача пристигнала и полиция. Тепърва ще се изясняват виновниците за сблъсъците по трибуните. По регламент наказание трябва да отнесат домакините, защото не са успели да осигурят ред на стадиона. Хасково също може да бъде глобен, ако се докаже, че негови фенове са предизвикали сблъсъците. На два пъти съдията Драган Стойков е мислил да прекрати мача. Дори дава 10-минутно продължение. Но и да се докаже, че вината е само на домакините, Хасково не може да се надява на служебна победа, смятат специалисти.

Резултатът бе открит от гълъбовци още в 8-ата минута с гол на Георги Кирилов. В самия край на мача Хасково изравни с попадение на Иван Скерлев. Малко по-късно след грешка на хасковската отбрана Реджеб Халил вкара за 2:1 за „Ботев“.

Според присъствали на мача фенове през първата част "червено-белите" са играли много слабо. Домакините са имали 3-4 положения, а гостите само едно, на Владислав Узунов. Вероятно избраниците на Димчо Ненов са били пренавити заради големия залог на двубоя, а и обстановката е била доста изнервена. Реферът на два пъти е спирал мача, за да се успокоят страстите по трибуните.

След мача отново е имало сблъсъци. Местни запалянковци са хвърляли по гостите бутилки. Сред пострадалите е и Росен Банев, член на УС на Хасково. Сред гостите има ударени ученици.

Хасково остава втори в класирането на "Б" група, с 4 точки пред третия Добруджа.

Съставът на Хасково от гостуването в Гълъбово: Данчев, Ничев, Марем, Скерлев, Кръстев, Плахов, Велев, Узунов, Хубенов, Ангелов, Алексиев

"Б" ГРУПА - 22 КРЪГ

26 април 2014 г. (събота), 17:00 часа
Академик (Свищов) - "Ботев" (Враца) 0:3
0:1 Владо Иванов (34), 0:2 Румен Рангелов (76), 0:3 Румен Рангелов (87)

в Мездра, ст. "Локомотив":
Монтана - Банско 1:0
1:0 Венци Иванов (42)

Спартак (Варна) - "Раковски" 2:2
0:1 Християн Казаков (6), 1:1 Деян Христов (33), 1:2 Николай Павлов (68–дузпа), 2:2 Янаки Смирнов (75)

"Ботев" (Гълъбово) - Хасково 2:1
1:0 Георги Кирилов (8), 1:1 Иван Скерлев (88), 2:1 Реджеб Халил (90)

Добруджа - Дунав (Русе) 1:1
1:0 Кристиян Малинов (6), 1:1 Ивайло Раденцов (70)

Пирин (Разлог) - Марек (Дупница) 0:0

Калиакра - Витоша (Бистрица) 0:1
0:1 Йордан Върбанов (90)