Христо Стоичков записа впечатляваща победа в неофициалния си дебют начело на Литекс. "Оранжевите" се наложиха с убедителното 6:0 срещу бившия отбор на Камата Хеброс (Харманли). Контролата се игра на "Колодрума" в Свиленград, а в нея Ицо не разчита на голяма част от основните си футболисти.

Две от новите попълнения на Литекс - албанецът Армандо Ваюши и привлеченият от Чавдар (Етрополе) Томи Костадинов, също ще пазят добри спомени за дебюта си с екипа на "оранжевите", след като успяха да вкарат голове.

През първото полувреме избраниците на Стоичков поведоха с 2:0 след попадения на Ангел Здравчев и Томи Костадинов. След почивката шампионите реализираха още 4 гола чрез Александър Цветков, Петър Занев, Армандо Ваюши и Янаки Смирнов.

В контролата с Хеброс Камата използва два различни състава.

Утре Литекс ще изиграе по едно полувреме срещу Чавдар (Етрополе) и Свиленград. Блиц-турнирът започва в 14:30 часа. В понеделник "оранжевите" се прибират в Ловеч. Вторият лагер - в Сандански, започва на 19 януари.

ЛИТЕКС - ХЕБРОС 6:0
1:0 Ангел Здравчев, 2:0 Томи Костадинов, 3:0 Александър Цветков, 4:0 Петър Занев, 5:0 Армандо Ваюши, 6:0 Янаки Смирнов

Литекс (първо полувреме): Александър Конов, Страхил Попов, Максим Жос, Пламен Николов, Васил Божиков, Томи Костадинов, Румен Руменов, Никола Колев, Ангел Здравчев, Борисов, Момчил Цветанов

Литекс (второ полувреме): Марин Орлинов, Николай Бодуров, Илия Миланов, Итуа Онанга, Петър Занев, Кирил Динчев, Александър Цветков, Сандриньо, Тиаго Мирасема, Янаки Смирнов, Армандо Ваюши