Лудогорец II направи нулево реми с Литекс в Ловеч в мач от VII кръг на първенството във Втора лига. Отличи се вратарят на "орлите" Пламен Пепеляшев, който спаси дузпа.

През първото полувреме най-добрите ситуации за попадение на разградчани се откриха пред Бранимир Костадинов и Алекс Луканов. Те стреляха с глава след центрирания от ъглови удари, но и двамата не намериха очертанията на вратата.

След подновяването на играта нямаше много голови положения, а кулминацията на срещата бе в 75-та минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Илян Капитанов, но Пламен Пепеляшев хвана посоката на удара му и се оказа непреодолима преграда за амбициите на домакините.

"Лудогорец II изигра поредния си дисциплиниран мач. Абсолютно всички демонстрираха пълно себераздавне на терена, дори и тези, у които се бе натрупала повече умора. Адмирации за момчетата", коментира старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ОТ ВТОРА ЛИГА, 7 КРЪГ:

Дунав (Русе) – Бдин (Видин) 1:1
1:0 Йордан Димитров (50), 1:1 Николай Дичев (59)

Струмска слава (Радомир) – Спортист (Своге) 1:1
0:1 Радослав Живков (25), 1:1 Димитър Стоянов (84)

Добруджа 1919 (Добрич) – Янтра 2019 (Габрово) 2:0
1:0 Преслав Йорданов (37), 2:0 Емануил Манев (84)

Спартак (Варна) – Марек 1915 (Дупница) 4:0
1:0 Виктор Митев (3), 2:0 Ахмед Ахмедов (57), 3:0 Ромейш Ивей (78), 4:0 Йохан Н'Зи (90+4)

Черноморец (Балчик) - Спартак (Плевен) 0:1
0:1 Васил Шопов (42)

Септември (София) – Черноморец 1919 (Бургас) 0:1
0:1 Живко Петков (57' дузпа)

Литекс (Ловеч) – Лудогорец II (Разград) 0:0